Cu trei etape înainte de finalul play-off-ului, Cetatea a cedat pozitia a doua, dupa înfrângerea usturătoare de pe teren propriu, cu Vedita Colonești(0-4). Deși îmi era greu sa cred, se pare ca stăm într-un jucător, lipsa golgheterului Alexandru Dane se simte de fiecare dată. Oaspeții și-au dorit mai mult victoria, iar atitudinea a fost decisivă. Urmează meciul de pe teren propriu cu Viitorul Dăești, iar victoria este obligatorie.
![](https://teresport.ro/wp-content/uploads/2024/05/IMG_20240503_215128.jpg)