Ramai informat! Aboneaza-te si primesti informatii in timp real!
SUBSCRIBE
Singurul ziar electronic de sport care iti aduce stiri si informatii atat din toate sporturile practicate in Teleorman cat si din sportul national si international : Arte martiale, Atletism, Baschet, Baseball/Softball, Caiac-Canoe, Culturism, Fotbal, Fotbal-Tenis, Futsal, Handbal, Judo, Lupte, Oina, Radioamatorism, Tenis, Tir
© 2022 | TereSport.ro | Proiect realizat de Asociatia pentru Tineret ASPIRE
REZULTATE LIGA A 5 A ȘI LIGA A 6 A ?
Salut comunitate! Ieri am fost la cei de la VDP(Pietrosani),pot să spun ca echipa este o dezamăgire și nu din cauza jucătorilor pentru ca am văzut cu sunt jucători destui de tineri dar îi cam țin pe bancă ,este mai mult o ploblema la conducerea pot spune,nu prea le au cu fotbalul,într-adevăr este frumos ca au pus tribune și terenul era tuns chiar bine dar măcar un echipament nou să le luați la jucători și niște mingi ,un suc dățile la jucători să nu vorbim de altele ,echipa are mult potențial dar nu cred ca cu acesta conducere ,cu cele spuse O DEMISIE ar fi perfect
Pentru VDP. Ai perfecta dreptate! Păcat de băieții tineri, de anumite terenuri care sunt foarte bune și neingrijite, și asta datorită conducerii EXTREM de slabe și de incapacitatea unora de a înțelege fotbalul în general. Același lucru s-a întâmplat și la Copaceanca, dar datorita „” conducerii”” de nivel sub amator, băieții buni și tineri au refuzat sa mai vina. Terenul și condițiile sunt unele foarte bune, dar neingrijite și lăsate de izbeliște. Susținem fotbalul amator! Sănătate și succes!
La Pietroșani niciodată nu va mai fi echipa si armonia care era in urmă cu 5-6 ani,când era o conducere care stiia ce-si dorește. Mergeam de drag la meciuri,si i-mi amintesc cu placere de meciurile cu miză în care învingem echipe de sus,precum Nanov,Săceni,Suhaia si altele echipe care aveau obiective,si care erau mult mai „valoroase” decât noi. Pietroșani-ul a avut si are baieti buni care preferă să joace pe la diverse echipe,unii la Bujoru,ba chiar un copil foarte bun care joaca la Bragadiru,ba unii care chiar s-au lasat de fotbal. Asta doar,ca nu există cineva care să-i atragă pe acei băieți,sa joace la echipa din localitatea lor.