Ieri, pe terenul din localitatea Buzescu, fetele de la CS Universitatea Alexandria au primit vizita echipei Carmen București, pe care au învins-o cu scorul de 5-1, prin golurile marcate de Andreea Diță, Cristina Tudorache, Elena Frîncu și Iulia Săvescu 2.
Jucătoarele care au evoluat sunt: Andreea Pencea- Alexandra Nica, Oana Dumitrache, Iulia Iorgoni, Ana Maria Boldeiu, Cristina Tudorache, Andreea Diță( Mădălina Radu 75), Otilia Durlă, Andra Olaru ( Claudia Pană 40), Iulia Săvescu, Elena Frîncu ( Roxana Șerban 75).
După succesul de ieri, fetele antrenate de Calin Pistolea se află pe locul doi în Play-out-ul Ligii I de fotbal feminin cu 17 puncte.
Miecuri, CS Univesritatea Alexandria se deplaseaza la Resita pentru duelul din Cupa Romaniei cu Banat F, echipa care ocupa penultimul loc in play-out.
]]>
FELICITĂRI PENTRU VICTORIE !